Publikacje

Lobbing za lobby / Świat Hoteli

kwiecień 2010

Recepcja i lobby pełnią w obiekcie jedną z ważniejszych funkcji – reprezentacyjną. Jak podkreślają specjaliści, te dwie przestrzenie w hotelu mówią o nim prawie wszystko.


Moja praca to moja pasja / Wizjonerzy

luty 2010

Pani Anna Buczny od kilkunastu lat prowadzi w Szczecinie firmę Studio Buczny Design. Projektuje i aranżuje przestrzenie publiczne i prywatne. Odpowiedzialna jest za nowy wygląd wnętrz hotelu Radisson Blu i jest autorką prestiżowych wnętrz apartamentów w Szczecińskich, eklektycznych kamienicach.


Łazienka ogólnodostępna. Bezpieczna i funkcjonalna / Hotel Profit

październik 2009

Estetyczna, funkcjonalna i nieskazitelnie czysta, a przy tym zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami – taka powinna być ogólnodostępna łazienka hotelowa, umiejscowiona najczęściej w niedalekim sąsiedztwie lobby i recepcji. Jej styl musi nawiązywać do wyglądu pozostałej przestrzeni publicznej obiektu. Obecnie oferowane, bogate wzornictwo asortymentu łazienkowego daje nieograniczone możliwości architektom pragnącym tworzyć wnętrza niepowtarzalne, o ciekawym, indywidualnym charakterze.


Nowatorski Hotel Grand / Hotel Profit

wrzesień 2009

W dzisiejszych czasach hotel jest już nie tylko miejscem, w którym się nocuje. Niekiedy staje się też naszym drugim domem. Architekci i designerzy szukają więc niekonwencjonalnych rozwiązań, które z jednej strony szokują konserwatywnych klientów, z drugiej strony zaś przyciągają gości mających niestandardowe wymagania.


Świat w cieple gościnności / Hotel Pro

czerwiec 2009

Korporacja Hilton Hotels jest wiodącą światową firmą w branży hotelarskiej, mającą ponad 3000 hoteli i 500 tysięcy pokoi w ponad 75 krajach. Dysponuje zespołem pracowników, który liczy ponad 135 tysięcy osób na całym świecie. Przedsiębiorstwo jest właścicielem, zarządza lub udziela franszyz w ramach renomowanych marek, takich jak The Waldorf Astoria Collection, Conrad Hotels & Resorts, Hilton, Doubletree by Hilton, Hilton Garden Inn i Hampton by Hilton.


Kolejne odsłony czeskiego anioła / Hotel Pro

maj 2009

Otwarty w 2002 roku pierwszy hotel Andel’s w Pradze dał początek nowemu konceptowi hoteli designerskich, które ma w swoim portfolio Vienna International Hotelmanagement AG. Dziś hotele Andel’s możemy już podziwiać nie tylko w Pradze, ale również w Berlinie i w Polsce.


Mediolan kolebką stylu / Hotel Pro

maj 2009

Po raz kolejny w kwietniu odbyły się w Mediolanie Międzynarodowe Targi SALONI – największa i najsłynniejsza wystawa mebli na świecie. To już trzydziesta pierwsza międzynarodowa edycja targów, a czterdziesta ósma – narodowa. Anna Buczny


Prestiżowe Centrum / Hotel Profit

kwiecień 2009

Lobby hotelowe jest jedną z najbardziej reprezentacyjnych części hotelu. Jego aranżacja jest dla architektów, konstruktorów i designerów dużym wyzwaniem. To przestrzeń, która mówi o hotelu prawie wszystko. Niejednokrotnie jest dość kosztownym projektem, w którym dominują indywidualne i niebanalne rozwiązania. Prestiżowe lobby ozdabiają kolekcje mebli, lamp lub drogie wykładziny wykonywane na specjalne, jednorazowe zamówienia.


Udany związek / Salon i Sypialnia

kwiecień 2009

Stare meble i nowoczesne zabudowy, ciężkie zasłony i designerskie stoliki. Czy takie połączenie jest w ogóle możliwe? Jak się okazuje, nie tylko możliwe, ale wręcz świetnie się sprawdza.


Na bazie historii / Świat Łazienek i Kuchni

marzec 2009

Właścicielom stosunkowo niewielkiego apartamentu zależało nie tylko na tym, by znalazło się w nim miejsce na wszystkie rzeczy niezbędne do komfortowego życia czteroosobowej rodziny, ale też na pamiątki przeszłości. Są tutaj ślady po licznych, dalekich podróżach, ukochane obrazy, fotografie, a nawet meble z poprzednich miejsc zamieszkania. Nowi mieszkańcy pojawili się tu wraz ze swoją historią. Jako że apartament, znajduje się w starej kamienicy, własną historię mają też jego ściany. Projektantka połączyła współczesność z przeszłością; nawiązując do detalu antycznych mebli, stworzyła oryginalną kolekcję drzwi, opasek drzwiowych i sztukaterii gipsowej, scalając różnie epokowo elementy ze sobą.


Od Jacobsena do Missoni / Hotel Pro

marzec 2009

Grupa hotelowa Rezidor, skupiająca w swojej ofercie 5 brandów: Radison SAS, Country Inn, Regent, i od niedawna Hotel Missoni, od początku swojego istnienia stawiała na dobre, powszechnie rozpoznawalne wzornictwo użytkowe.


Architektura w duchu wellness / Profesjonalne SPA

luty 2009

Funkcjonalnie rozmieszczone strefy zabiegowe, gabinety i pomieszczenia oraz ich odpowiedni układ względem siebie to najważniejsze aspekty przy projektowaniu architektury SPA. Od tego zależy późniejsze dobre funkcjonowanie budynku, komfort wypoczynku gości i pracy terapeutów. A jednak inwestorzy często o właściwym dopasowaniu architektonicznym budynku, w którym mieści się SPA nie myślą wcale, albo za późno.


Rewolucja w przemyśle hotelarskim. CitizenM podbija świat! / Hotel Profit

luty 2009

CitizenM oferuje nowoczesny system obsługi gości i jest odpowiedzią na najnowszy trend w sposobie podróżowania, charakterystyczne dla ludzi młodych, otwartych na nowinki rynku elektronicznego, nazwanych przez pomysłodawców „Mobile Citizens”.


W rytmie na trzy / Łazie

styczeń - luty 2009

Klasyczna elegancja to wizytówka prezentowanego salonu łazienkowego. Swoje miejsce odnajdują tu także niekonwencjonalne rozwiązania. Pośród licznie zastosowanych materiałów afrykańskie drewno wenge jest perełką, która dostojnie podkreśla klasykę pomieszczenia.


Praktyczne rozwiązania w hotelach. Architektura bez barier cz. II / Hotel Profit

styczeń 2009

Jednym z priorytetów polskiej polityki wobec osób niepełnosprawnych jest rehabilitacja zawodowa i społeczna, w tym realizacja zasady równości szans osób niepełnosprawnych. Równe szanse to także likwidacja barier architektonicznych, których istnienie uniemożliwia tym osobom korzystanie z ogólnodostępnych przywilejów m. in ze swobodnego podróżowania i zakwaterowania w hotelu czy pensjonacie.


Okno wielu możliwości. Praktyczne, nowoczesne z charakterem / Hotel Profit

styczeń 2009

Usytuowanie, kształt, a także oprawa okien mają niebagatelny wpływ zarówno na wygląd elewacji budynku, jak i na charakter jego wnętrz. Okna jako element architektury są ściśle związane z bryłą budynku. Stanowią łącznik między zewnętrzną i wewnętrzną przestrzenią obiektu, oddzielając te dwa światy przezroczystą szklaną taflą.


Hotelowa wieża, która stała się jednym z symboli Szczecina / Hotelarz

grudzień 2008

Funkcjonujący od ponad piętnastu lat kompleks budynków Pazim z pierwszym w Polsce hotelem Radisson SAS wtopił się w panoramę Szczecina. Ten najwyższy w stolicy Pomorza Zachodniego obiekt stał się obecnie jednym z symboli miasta, o którym niegdyś mówiono: Paryż Północy.


Rytmy tropików / Wnętrza Publiczne

grudzień 2008

Charakterystyczna aranżacja dyskoteki idealnie wprowadza do świata zabawy i muzyki. Atrakcyjność klubu podkreśla także miejsce, w jakim się znajduje – w samym centrum Szczecina, w kompleksie Pazim, który jest wizytówką miasta.


Indywidualny charakter / Wnętrza publiczne

grudzień 2008

Standard hotelu sieciowego niekoniecznie musi oznaczać powtarzalność i nudę. Coraz częściej sieci hotelowe starają się stawiać na indywidualność, przyciągając klientów miłym, zaskakującym akcentem dla którego stały bywalec businessowych podróży miałby wrócić.

 


Nie tylko dla minimalistów / Dom dla początkujących

lipiec - sierpień 2008

Często mamy pokusę ulegać trendom, modzie, ale nie zawsze nasze zrealizowane pomysły potem nas satysfakcjonują. Bardzo ostrożnie należy podchodzić do takich eksperymentów. Czerń i czerwień w zetknięciu z delikatnym fioletem są bardzo ciekawym pomysłem, ale czy do domu? Ten rodzaj tapety idealnie pasuje do przestrzeni publicznych, dużych, otwartych lobby hotelowych i poczekalni w eleganckich gabinetach kosmetycznych.


Radisson wypiękniał / Kurier Szczeciński

4 czerwca 2008

Szczeciński Radisson SAS po raz czwarty zorganizował swój Dzień Otwarty. Okazją do majowego spotkania była prezentacja nowego wystroju i wyposażenia piętra konferencyjno-bankietowego.


Tryptyk higieniczny / Świat łazienek

czerwiec 2008

Szczecińskie, eklektyczne kamienice mają nieodparty urok. Są adaptowane na biura lub ekskluzywne apartamenty, chętnie zamieszkiwane przez zamożne rodziny lub singli. Atmosfera takich wnętrz jest nie do powtórzenia we współczesnych „drapaczach chmur”, zwłaszcza kiedy przyszli właściciele podejmują wątek historyzujący w swoich nowo projektowanych wnętrzach.


Świat szkła / Rezydencje

Listopad-Grudzień 2007

Szkło. Błyszczące, przejrzyste, matowe, kolorowe, kruche i zarazem niezwykle wytrzymałe. Zadziwiający materiał o olbrzymich możliwościach wciąż ulega metamorfozom. Daje się odlewać w rozmaite formy lub kształtować w fantazyjne wzory i kompozycje.